ساخت کابل میکروفون:

قطعا برای شما هم سوال شده که چگونه یک کابل میکروفون را میسازند؟ بعضی گمان میکنند همه ی کابل ها ساخت کارخانه است و از همان ابتدا، همه چیز توسط ماشین انجام شده.
ولی امروز میخواهیم به شما بگوییم که کار ساخت یک کابل میکروفون بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصورش را میکنید.
در ابتدا لازم است با ساختار فیش میکروفون و کابل میکروفون آشنا شویم. کابل های میکروفون اساسا دارای سه بخش یا سه رشته هستند. اول رشته ی رنگی که به صورت قراردادی آن را رشته ی مثبت در نظر میگیریم. رشته ی دوم که معمولا سفید است را منفی در نظر میگیریم. و قسمت سوم هم که معمولا به نام شیلد شناخته می شود، رشته ای است که در تمام طول کابل دور دو رشته ی مثبت و منفی را احاطه کرده.
حالا برویم سراغ کنکتور میکروفون که اصطلاحا به آن کنون یا فیش xlr گویند. این فیش ها هم هر سمتش (نری و مادگی)دارای سه بخش است که هر کدام از رشته ها باید روی یکی از آن ها قرار گیرد.
حالا که با ساختار کابل و فیش ها آشنا شدیم برویم سراغ مرحله ی ساخت.
کار ساخت کابل میکروفون همانطور که بیان شد، بسیار ساده تر از آن چیزیز که تصور کنید. فقط لازم است کمی مهارت خود را افزایش داده و بدانید که هر کدام از رشته ها باید در کدام قسمت کانکتور قرار بگیرد.
ابزار مورد نیاز برای این کار هم تنها یک لحیم است و قطعه ای که بتوان با آن سیم را لخت کرد مثل سیم لخت کن یا کاتر یا قیچی.
مراحل کار به ترتیب زیر است. البته میتوانید از فیلمی که در انتهای این بلاگ قرار گرفته نیز استفاده کنید و به راحتی اقدام به ساخت کابل میکروفون خود کنید.

1- ابتدا قسمت انتهایی فیش را به کابل زده
2- پوشش پلاستیکی دور کابل را به اندازه ی کافی لخت کرده جدا میکنیم
3- هر کدام از سه بخش را اندازه یک سانت که فقط در قسمت خود قرار بگیرد، جدا کرده
4- هر سه بخش کانکتور را لحیم کاری میکنیم
5- سر رشته ها را نیز باید قلع اندود کرد
6- رشته ی شیلد را در قسمت شماره ی 1 فیش لحیم میکنیم
7- قسمت مثبت کابل را در شماره قرار داده لحیم میکنیم
8- رشته ی منفی را نیز در قسمت شاره 3 کانکتور لحیم میکنیم.
حالا سری فیش را میبندیم و کابل شما آماده ی استفاده است.

امیدواریم این آموزش مورد استفاده ی شما قرار گرفته باشد. مجموعه ی نکوصوت این افتخار را دارد که هر کابلی که نیاز به تعمیر است یا قصد خرید آن را دارید، با تضمین کیفیت از این مجموعه سفارش داده و در اسرع وقت تحویل بگیرید.